Rajecká dolina

Rajecká dolina Vás očarí množstvom zaujímavostí a historických pamiatok. Nájdete tam mnoho turistických trás a chodníčkov, ktoré vyhľadávajú aj cyklisti.

Medzi najzaujímavejšie turistické ciele patrí napríklad vrchol Kľak, ktorý ponúka nezabudnuteľný pohľad na okolitú panorámu.  

V doline sa nachádza aj známe kúpeľne mestečko Rajecké Teplice a atrakciou tunajších kúpeľov je aj rybárska reštaurácia, ktorá je často vyhľadávaná vďaka svojmu netypickému umiestneniu – pod hladinou kúpeľného jazierka.

O kúsok ďalej v obci Rajecká Lesná sa nachádza najväčší vyrezávaný betlehem v Európe, zhotovený z dreva, ktorý zhotovil majster Jozef Pekar, rodák z Rajeckých Teplíc. V Betleheme na ploche dlhej 8,5 metra a širokej 3 metre sú umiestnené stovky pohyblivých postavičiek, ktoré symbolizujú život, kultúru, remeslá a spôsob života slovenského národa.  Je prístupný celoročne.

V Rajeckej doline sa zachovali aj také skvosty ľudovej architektúry ako dedina Čičmany, ktorá má zachovalú ľudovú architektúru s bielymi maľovanými ornamentami na dreveniciach so sedlovými šindľovými strechami. V dedine je dodnes živý ľudový folklór, a to v podobe čičmianskych krojov či výšiviek. 

 
recepcia
+421 911 49 42 42
napíšte nám
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
kontaktujte nás
09:00 - 16:00

Free Call

1900-106-0608

Monday - Friday

09:00 AM - 06:00 PM